Een onverwachte dag in Manhattan, New York

Onze reis naar Florida in 2009 eindigde anders dan gepland. We waren naar de Verenigde Staten gegaan om mijn vader in West Palm Beach te bezoeken en voor mijn werk als teamfotograaf van TeamNL tijdens de World Baseball Classic in Miami. Op de terugweg zorgde een vertraagde vlucht vanuit Fort Lauderdale er onverwacht voor dat we nog een extra dag in New York kregen.

Het oorspronkelijke plan was eenvoudig: vanuit Fort Lauderdale via Newark terug naar Amsterdam. Alleen liep dat al snel anders. De vlucht vanuit Florida was vertraagd en daardoor leek onze aansluiting naar Amsterdam niet meer haalbaar.

Na wat geregel zouden we uiteindelijk via Parijs naar huis vliegen. Bij aankomst op Newark stond er zelfs een wagentje klaar om ons snel naar de gate te brengen. Daar werden we ontvangen met de vraag of wij de passagiers voor Amsterdam waren, waarna de vlucht voor onze neus werd afgesloten. Niet helemaal hoe je hoopt dat een terugreis verloopt.

Terug dus naar de balie van Continental Airlines. Gelukkig zat er tegenover de rij een Heineken Bar en aangezien we op dat moment toch nergens meer heen konden, was dat een prima plek om de verdere afhandeling af te wachten.

Een onverwachte extra dag in New York

Continental regelde een hotelovernachting en daarmee kregen we onverwacht een dag extra in New York. Er was alleen één klein probleem: onze koffers konden we niet krijgen. Daar liep ik dus in maart in een korte broek en T-shirt, kleding die prima bij Florida paste maar wat minder bij het weer in New York.

De volgende ochtend namen we de trein richting Manhattan. In eerste instantie met het idee om vooral wat warmere kleding te kopen, maar uiteindelijk bleek het weer goed genoeg om het ermee te doen. Daarmee veranderde een noodzakelijke tussenstop vanzelf in een onverwachte middag sightseeing.

Manhattan in een middag

Omdat we maar een paar uur hadden, konden we natuurlijk onmogelijk heel New York zien. Toch lukte het om een behoorlijk aantal bekende plekken mee te pakken.

We liepen onder andere over Times Square, Broadway en Fifth Avenue en kwamen langs Rockefeller Center en de NBC Studios. Verder gingen we richting het Plaza Hotel en maakten we een wandeling door een stukje Central Park.

New York is sowieso een stad waar je met een camera eigenlijk voortdurend om je heen blijft kijken. Niet alleen de bekende gebouwen en pleinen, maar ook de gele taxi's, verkeersdrukte, straatbeelden en enorme verschillen tussen de verschillende delen van Manhattan zorgen ervoor dat er overal iets te fotograferen is.

In de fotogalerij zijn daarnaast onder andere Madison Square Garden, de paardenkoetsen bij Central Park en natuurlijk de drukte van Manhattan terug te vinden.

Times Square, Fifth Avenue en Rockefeller Center

Times Square is waarschijnlijk het beeld dat het meest overeenkomt met wat je vooraf van New York verwacht: grote lichtreclames, verkeer en mensen overal om je heen. Vanaf daar is het eenvoudig om lopend een flink deel van Midtown Manhattan te bekijken.

Via Fifth Avenue kwamen we onder andere langs Rockefeller Center en het Plaza Hotel. Ook de bekende speelgoedwinkel FAO Schwarz zat destijds nog aan Fifth Avenue tegenover Central Park. Alleen al rondlopen door dat deel van Manhattan was genoeg om de paar onverwachte uren in New York goed te vullen.

Pizza in Brooklyn: House of Pizza & Calzone

Als je wat langer in New York bent en richting Brooklyn gaat, heb ik nog steeds een persoonlijke aanrader: The House of Pizza & Calzone. Mijn oom woonde er destijds praktisch om de hoek, waardoor ik de zaak al kende voordat pizza's in Brooklyn een complete toeristische zoektocht werden.

The House of Pizza & Calzone zit sinds 1952 aan Union Street in Brooklyn en staat onder andere bekend om zijn New York-style pizza's en deep-fried calzones. Vooral als je van Siciliaanse pizza en een echte lokale pizzeria houdt, is dit een leuke plek om te proberen.

The House of Pizza & Calzone
132 Union St
Brooklyn, NY 11231
United States

Bekijk de actuele menukaart van House of Pizza & Calzone

 

Nog meer New York

Met slechts één middag was dit natuurlijk niet meer dan een snelle kennismaking met Manhattan. Wie meer tijd heeft, kan gemakkelijk meerdere dagen vullen met alleen Manhattan en daarna nog richting Brooklyn of Coney Island.

En als je toch in New York bent: een echte New York cheesecake hoort er wat mij betreft ook gewoon bij.

Foto's van Manhattan in 2009

Wat begon als een vervelende vertraging op de terugreis vanuit Florida leverde uiteindelijk een onverwacht leuke dag in New York op. De foto's hieronder geven een indruk van onze korte wandeling door Manhattan, van Times Square en Fifth Avenue tot Central Park en Rockefeller Center.

Soms zijn juist de dagen die helemaal niet gepland waren achteraf de leukste herinneringen van een reis.